
Dnia 8 kwietnia 2003 roku, na Zajezdni Tramwajowej Podgórze odbyła się uroczysta prezentacja nowych wagonów NGT6-2. Zaprezentowane zostały wagony 2015 i 2016, które są pierwszymi egzemplarzami nowego typu tramwajów.
Wagony te zostały zmontowane w Stacji Remontów przy krakowskim MPK. Łącznie krakowski przewoźnik zakupił 12 wagonów tego typu. W porównaniu z wagonami z dostaw poprzednich (nr tab. 2001-2014), nowe pojazdy posiadają dodatkowe tylne drzwi, odsuwane okna (podobnie jak w wagonie #2007) oraz ulepszony system wentylacji.

Info:
Opracowanie: Michał Smajdor
Zdjęcia: KMK








