Uroczysta prezentacja Solarisów Urbino 12

W dniu 18 marca 2004 roku, na terenie Stacji Obsługi i Remontów krakowskiego MPK, odbyła się uroczystość przekazania do ruchu pierwszych Solarisów Urbino 12. Zgromadzonym gościom zaprezentowano pierwsze spośród 50 nowych Solarisów, które są składane przez przewoźnika.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 13.00, a zjawili się na nim m.in.:
Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Tadeusz Trzmiel, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa, Dyrektor Banku Ochrony Środowiska, Prezes Zarządu Krakowskiego Holdingu Komunalnego S.A., Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji, Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UMK, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Osób Niepełnosprawnych, Przedstawiciele komisji Rady Miasta Krakowa, Przedstawiciele Związków Zawodowych, Przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej oraz lokalnych mediów.

Miejski przewoźnik zakupił 50 fabrycznie nowych autobusów, których numery taborowe rozpoczynają się od BU801. Wszystkie zostaną przekazane Zajezdni Autobusowej Bieńczyce.

Info:

Opracowanie: Michał Smajdor
Zdjęcia: KMK